Ślub w stylu vintage

Ponadczasowy, z duszą i pełen stylu. Tak go możemy określić. Ostatnio wiele wesel wybiera ten styl i ten motyw jako przewodni. Kusi elegancją i nonszalancją, pięknymi, lekko „babcinymi” strojami i bajkowymi dodatkami, dekoracjami, całą scenerią… Czym jest vintage? I czym, a raczej jak wygląda ślub w tym stylu?


Po pierwsze vintage

Definicja tego słowa (i tego stylu) jest banalnie prosta – zupełnie przeciwnie do stylu – to po prostu powrót do dawnych lat. Moda nawiązująca do dawnych epok, wręcz naśladujące je, często czerpie inspiracje z babcinych szaf. Szukając sukni ślubnej w stylu vintage, warto na pewno przejrzeć rodzinne albumy pełne ślubnych historii, sięgając do czasów babć i prababć. To niekwestionowany ukłon w stronę tradycji, która wdziera się coraz bardziej w nasze życie, i coraz bardziej odnajduje się na nowo na ślubnym kobiercu.

Suknie ślubna vintage

To jeden z bardziej dominujących motywów w sukniach ślubnych. Być może sezon 2018 należy jeszcze do boho i tylko nieliczne perełki możemy zaliczyć i podporządkować do vintage, to rok 2019 zdecydowanie będzie rokiem vintage – wiemy to ze sprawdzonych, modowych źródeł! Gdzie szukać inspiracji? Najlepiej w rodzinnych albumach, w których Wasze babcie i prababcie mają na sobie niebanalne kreacje ślubne – wtedy pewnie zwykłe i po prostu… takie, jakie były. Dziś, oryginalne i stylowe. Jeśli znajdziecie na strychu starą suknię ślubną – możecie ją przerobić, możecie też zabrać ze sobą do salonu sukni ślubnych i wskazać, iż taką właśnie chcecie!

Caterina od Annais Bridal 2018

Caterina od Annais Bridal 2018

Espressia od Annais Bridal 2018

Espressia od Annais Bridal 2018

Goldie od Annais Bridal 2018

Goldie od Annais Bridal 2018

Dominują oczywiście koronki, hafty i babcine dekoracje. Vintage to nie zawsze okres międzywojenny, lata 20. To przecież też styl lat 50, 60 czy 70 – a tu zdecydowanie słowem kluczem jest szaleństwo i krótkie dziewczęce sukienki. Bardziej szalony niż romantyczny vintage lat 50 dla tych, którzy niekoniecznie znaleźli skarby na strychu! Vintage to trochę też retro, trochę boho, to generalnie pomieszanie i czerpanie z tego, co za nami…

Nastoria od Annais Bridal 2018

Nastoria od Annais Bridal 2018

Alhambra od Gali 2018

Alhambra od Gali 2018

Azteca od Gali 2018

Azteca od Gali 2018

A panowie? Powinni zdecydowanie postawić na klasykę w czystej postaci uzupełnioną o stylowe dodatki – muchy, szelki, kamizelki czy kaszkiety…

Co na głowę?

Ślub w stylu vintage to pewna konsekwencja – hołd ku tradycji. Vintage nie lubi się bez nakrycia głowy i w przypadku wyboru tego stylu musimy zdawać sobie z tego sprawę… Jednak możliwości mamy wiele. Możemy postawić na długi, gęsty retro welon, możemy zakochać się w woalce, spod której zalotnie będziemy spoglądać… To też toczki, czy opaski z kwiatem, piórem. Możliwości „ubrania” naszej głowy mamy mnóstwo. I to chyba jedyny styl, który daje nam taki wybór i taką dowolność! Co więcej, w momencie kiedy znamy się trochę na modzie i potrafimy łączyć dobrze ze sobą różne style, jesteśmy w stanie stworzyć kreację niebanalną!

źródło: ruffledblog.com / Pinterest

źródło: ruffledblog.com / Pinterest

źródło: lovemydress.net / Pinterest

źródło: lovemydress.net / Pinterest

źródło: lovemydress.net/ Pinterest

źródło: lovemydress.net/ Pinterest

Wśród dodatków pamiętajcie o wyborze odpowiedniej klamry – broszki, piór, pereł, wstążek… Zarówno w kreacji, jak i na stole…

źródło: projectwedding.com/ Pinterest

źródło: projectwedding.com/ Pinterest

Dekoracje

Oprócz siebie i pana młodego styl vintage musi być widoczny na naszym przyjęciu, musi być wiodący i zdecydowany. Znajdziecie więc miejsce, w którym czuć ducha przeszłości – stary zamek, dworek, folkową przestrzeń… Wszystko, gdzie w wystroju już będą pewne elementy, które dodatkowo wzbogacicie o swoje… Co to vintage w ślubnym dekorze?

Po pierwsze elegancka i stara zastawa stołowa ze stylowymi sztućcami… Tak wiemy, każdy lokal dysponuje tym, czym dysponuje, jednak zaszalej… i skompletuj sama tradycyjny zestaw… Na targach staroci na babcinych strychach pewnie dalej są piękne skarby. Pamiętaj tez o tym, by w stylowym ramkach i ramach ująć rodzinne zdjęcia, które będą zdobić salę, być może warto postawić też trochę antyków…

źródło: bridesupnorth.com/ Pinterest

źródło: bridesupnorth.com/ Pinterest

źródło: emmalovesweddings.com/ Pinterest

źródło: emmalovesweddings.com/ Pinterest

Stara maszyna do piania, klatka na ptaki, parasolka to wszystko stworzy ten zapomniany klimat. Do tego zabytkowe świeczniki i żywe kwiaty. Vintage to róże, piwonie i gipsówka. Vintage to brudne róże i pudry. Vinatge to muzyka sprzed lat budująca atmosferę i klimat, to zabytkowy samochód, a może i w ramach atrakcji retro film o nowożeńcach?

źródło: glitzysecrets.com/ Pinterest

źródło: glitzysecrets.com/ Pinterest

źródło: weddingchicks.com/ Pinterest

źródło: weddingchicks.com/ Pinterest

Vintage to masa inspiracji i klimatu.

Zobacz kolekcje najlepszych producentów