Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /slubnaulica.pl/wp-content/themes/slubnaulica/functions.php on line 4

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /slubnaulica.pl/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 643

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /slubnaulica.pl/wp-content/plugins/types/library/toolset/types/embedded/includes/wpml.php on line 660
Ślubna Instrukcja Obsługi. 10 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując swój ślub! - Ślubna Ulica - Salony Sukien Ślubnych Bielsko-Biała Katowice Śląsk , Salony Sukni Ślubnych Salony Sukien Ślubnych Bielsko-Biała Katowice Śląsk , Salony Sukni Ślubnych, Divina Bridal, Ewa Śliwa, Ulica Długa Kraków

Ślubna Instrukcja Obsługi. 10 rzeczy, o których musisz pamiętać organizując swój ślub!

Ślub – to wyjątkowe wydarzenie w Twoim życiu. Zwykle towarzyszy mu też sporo nerwów, pośpiechu i… emocji. My chcemy, by towarzyszyły tylko dobre emocje, chwile radości i wzruszenia. Wszystko inne zostawiamy za sobą. Jak to zrobić? Grunt to dobrze zorganizować! Twój Wielki Dzień będzie wyjątkowy jeśli będziesz pamiętać o istotnych kwestiach w czasie organizacji. Podpowiadamy dziś, co jest ważne, by bezstresowo przejść przez proces organizacji ślubu, i by w jego dniu wszystko było zapięte na ostatni guzik.


  1. Dzieci na weselu

To największa radość rodziców – nie każdy chce je zostawiać w domu, więc nie sposób zorganizować wesele, na którym dzieci nie będzie. Dobrze zadbać zatem o ich bezpieczeństwo, komfort i brak nudy! Jak? Najprostszym rozwiązaniem jest animator dla dzieci, który zajmie się nimi organizując przeróżne zabawy i konkursy. Warto też pomyśleć – jeśli dzieci jest sporo – o osobnym stoliku dla nich, z osobnym menu, jeśli dzieci usadzimy przy rodzicach, możemy dla nich ciekawie oznaczyć krzesła – balony z helem? Czemu nie? Sami również możemy zaproponować w ramach weselnych atrakcji te dla dzieci, razem z nagrodami, czy zaangażować je w proste i przyjemne zadania, jak sypanie kwiatów przed Parą Młodą, czy podawanie obrączek.

  1. Harmonogram wesela

Pomyśl o nim już wcześniej! Brzmi oficjalnie i nudno, ale pomoże uniknąć wpadek. Zaplanuj wszystkie atrakcje weselne, i godziny podawania potraw. Harmonogram ma nam pomóc ułożyć wielość elementów i atrakcji tak, by nie nakładały się na siebie, a w rezultacie unikamy sytuacji bałaganu i nieładu. Oczywiście układamy harmonogram szacunkowy, a nie sztywny, które otrzymamy się co do minuty.

  1. Relaksuj się!

Tak najlepiej spędzić dzień przed weselem! Może długi spacer na świeżym powietrzu, może masaż relaksacyjny u kosmetyczki? Po prostu chwila dla siebie! Jeśli koniecznie to Wy musicie dostarczyć na miejsce alkohol, winietki, dekoracje… znajdzie w tym rozgardiaszu dla siebie chociaż pół dnia! A w dniu ślubu? Zaufaj innym – robisz sama dekoracje, zleć je obsłudze, mamie, świadkowej… Czegoś jeszcze brakuje? Niech rodzice to dowiozą, niekoniecznie pan młody… Wy skupcie się tylko na sobie, bo inaczej będziesz myśleć o wszystkim i skończy się stresem i niepotrzebnymi nerwami.

  1. Nie na ostatni moment!

Najlepiej tydzień – dwa przed ślubem dokonać ostatecznej weryfikacji wszystkiego i wszystkich. Co to oznacza? Potwierdź wszystkie ustalenia ze wszystkimi podwykonawcami: DJ-em, fotografem. Potwierdź godzinę przyjazdu fryzjera, makijażystki. Potwierdź godzinę odbioru bukietu ślubnego, butonierki, kwiatów dla rodziców. Potwierdź sposób odbioru / dostawy słodkości i tortu. Ma to na celu nie tylko ostateczne potwierdzenie wszelkich ustaleń, ewentualne doprecyzowanie jeszcze wątpliwych kwestii, ale też pozwala poczuć, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

5. Zdjęcia

Te rodzinne będą niezwykłą pamiątką. Pomyśl, jak rzadko jest okazja, by spotkała się cała rodzina. Mini sesja rodzinna z fotografem w trakcie trwania przyjęcia weselnego będzie nie tylko doskonałą pamiątką, ale też atrakcją samą w sobie dla weselnych gości – tych bliskich i tych dalszych.

  1. Na wszelki wypadek!

Zapomnij o tym! Szczególnie jeśli dotyczy to kwestii dokupienia kilku butelek alkoholu na wszelki wypadek w dniu wesela, albo kolejnych drobnych elementów dekoracyjnych, czy kolejnych słodkości na słodki stół… Stres to zły doradca. Zwykle dodatkowe butelki whiskey zabierzecie później do domu, a nadwyżkę słodyczy będziecie musieli rozdać weselnym gościom… Ustalcie ilości, niezbędne elementy na tydzień przed ślubem, najlepiej robiąc listę i się jej trzymając!

  1. Spis rzeczy niezbędnych

Zeszyt, kartka… Nieważne w jakiej formie, ważne, żebyś wszystko uporządkowała. Załóż sobie ślubny zeszyt, w którym spiszesz wszystko, co niezbędne, i w którym możesz „odhaczać” rzeczy już kupione, elementy już załatwione. Tym samym wprowadzisz porządek w swoją organizację i sprawisz, że ryzyko umknięcia ważnych kwestii stanie się niewielkie.

  1. Prezenty dla gości

To pewnego rodzaju standard, ale warto by był niestandardowy. Przysłowiowa weselna wódka czy kawałek ciasta może nie wszystkich ucieszyć. Dużo lepszym rozwiązaniem będą małe, symboliczne ale pomysłowe prezenty! Może cukierki w indywidualnych, weselnych papierkach, słoiczki z miodem czy konfiturą, lawendowe mydełka? Wszystko zależy od klimatu wesela. Ale o podziękowaniu gościom warto pamiętać.

  1. Wydatki

By się nie zaskoczyć, warto zdać sobie sprawę, że liczne weselne usługi mogą być obarczone dodatkowymi nie zawsze zauważonymi na pierwszy rzut oka kosztami. Fotograf, kamerzysta, DJ – ustalasz cenę, zwróć uwagę na czas trwania usługi. Często dodatkowe godziny potrafią kosztować sporo. Suknia – zapytaj o koszt poprawek krawieckich, sala – obsługa kelnerska, korkowe? Często zdarza się, że to kwoty, o którym pierwotnie właściciel lokalu nas nie informuje. Wysyłacie zaproszenia pocztą – pamiętaj, że lepszy będzie list z potwierdzeniem dostarczenia, a to dodatkowy koszt. Próbna fryzura i makijaż to standard, warto również uwzględnić to w budżecie. By uniknąć zaskoczeń, lepiej dokładnie spisać wydatki, przeliczyć budżet i przyjrzeć się, co ewentualnie jest jeszcze konieczne, a co możemy skreślić.

  1. Ślubna Ty!

Nie odkładaj zakupu sukni ślubnej na ostatni moment. Kupuj ją w dobrym towarzystwie – im więcej doradców, tym czasami gorszy wybór – bo nie do końca Twój. Zaufaj konsultantce ślubnej w butiku – ona chłodnym okiem i z boku patrzy na Ciebie w Twojej wymarzonej sukni, czasami widząc więcej niż Ty i potrafiąc fachowo doradzić, że do tej figury lepszy będzie inny model…

Zobacz kolekcje najlepszych producentów