Ulice ślubne w Krakowie i Bielsku-Białej

Na przestrzeni ostatnich kilku lat zarówno na Śląsku, jak i w Małopolsce powstały ulice, na których wszystkie witryny ubrane są w marzenia każdej przyszłej panny młodej – suknia ślubna. Ślubne ulice to miejsca, w których na przestrzeni kilkuset metrów można odwiedzić zarówno znane i prestiżowe domy mody ślubnej, małe pracownie krawieckie, atelier polskich projektantów oraz inne salony proponujące projekty niezależnych producentów. Najbardziej znane ulice na Śląsku i Małopolsce zdominowane przez potentatów branży ślubnej to ul. Długa w Krakowie oraz ul. 3 Maja w Bielsku-Białej. Czym różnią się te miejsca, co w nich znajdziesz, czego od nich oczekujesz?

Postaramy się krótko i konkretnie zrecenzować bielską i krakowską ulicę oraz wskazać podstawowe różnice.


 

ul. Długa w Krakowie – Długi spacer po wymarzoną suknię ślubną

Ulica Długa w Krakowie ma wieloletnią tradycję. Znajdują się tutaj pracownie, które od pokoleń zajmują się szyciem sukien ślubnych. Tradycja najdłużej istniejącego salonu sięga tu lat 60 XX wieku. Ogromnym plusem jest mnogość wyboru rożnych modeli oraz firm oferujących najróżniejsze suknie. Sam klimat Krakowa zachęca do odwiedzin. Wskazując na minusy, to wiele modeli sukien ślubnych jest eksponowana na wieszakach w zamkniętych witrynach, tak więc w wielu przypadkach, to co przymierzamy, zależne jest od konsultantki oraz jej chęci i doświadczenia w ocenie naszej sylwetki. Ulica Długa to dystans około 800m, należy zarezerwować zatem sobie kilka godzin, by zwiedzić większość salonów. W większości przypadków konsultacje należy uzgodnić telefonicznie, w przeciwnym wypadku możliwość zmierzenia sukni ślubnej może okazać się niemożliwa. Estetyka i wystrój salonów niekiedy pozostawia wiele do życzenia z racji wielu lat istnienia lokali, w których niestety czas się zatrzymał. Wiele malowniczych knajpek i kawiarni, znajdujących się w pobliżu sprawia jednak, iż nie sposób nie zatrzymać choć na chwilę w trakcie poszukiwań w urokliwym miejscu. Mimo wszystko wybierając tą wyśnioną kreację – uważajcie, gdyż Kraków to jedno z najdroższych miast w Polsce. Może okazać się, że ceny za poszczególne suknie są adekwatne do wielkości czynszów i kosztów, jakie nierzadko ponoszą właściciele salonów wynajmując lokale.

lucrezia-2

Niestety różnice te wkalkulowane są w cenę końcową sukni, a nie zawsze idą w parze z jakością tkanin. Czasami warto zastanowić się, porównać ceny w innych miastach i dać sobie chwilę do namysłu przed ostatecznym zakupem. Należy przy tym pamiętać, że Twój czas jest również cenny i wyprawy powyżej 200km rzadko są opłacalne w przypadku
małej różnicy w cenie sukni, wynoszącej np. 200zł.

ul. 3 Maja w Bielsku-Białej

 Ślubna ulica w Bielsku Białej to trakt salonów ślubnych, który powstał około 10 lat temu. Wszystkie salony znajdują się w bliskiej odległości od siebie. Bardzo często wręcz drzwi w drzwi. Wybór modeli i marek nie jest aż tak ogromy jak w Krakowie (w Bielsku-Białej znajduje się około 10 salonów w odległości 770m). Do głównych atutów tego miejsca należą z pewnością bardzo dobre ceny produktów renomowanych producentów, często niższe nawet o 1000zł w porównaniu z innymi miastami. Natomiast największą ciekawostką, która wyróżnia to miejsce na tle pozostałych polskich miast i skłania do odwiedzin Bielska-Białej, przynajmniej naszym zdaniem, nie są nie tyle niższe ceny co nietypowy system prezentacji sukien. Wszystkie ekspozycje w każdym salonie są w pełni eksponowane na manekinach, co daje łatwość w wyborze, bardzo dużą przejrzystość i możliwość obejrzenia kilkuset modeli nie na wieszakach, a na manekinach. Taki sposób prezentacji oraz bardzo duże powierzchnie salonów ślubnych, mimo niewielkiej liczby mieszkańców ściągają na ślubną ulicę tłumy przyszłych
panien młodych z bardzo wielu miast i województw. Piękne ekspozycje sprawiają, że wrażenie jest niezapomniane. Nawet jeżeli nic nie kupicie, odwiedzenie tego miasta powinno być obowiązkowym punktem na liście każdej przyszłej panny młodej.

 

  Kraków Bielsko-Biała
Ilość salonów  *****  ***
Estetyka salonów  ***  ****
Czy ekspozycja jest przejrzysta?  ***  ****
Ilość dostępnych modeli  ****  ***
Prezentacja na manekinach  **  *****
Ceny za suknie  $$$$ $$
Termin oczekiwania na spotkanie  Zazwyczaj 1-2 dzień Zazwyczaj 1 dzień
Dystans do przebycia 1000 m 800 m
Czy zapłacę za mierzenie? Czasami

Nigdy

Czy obowiązuje rezerwacja spotkań? Tak

Tak

Czy istnieje możliwość wypożyczenia sukni? W zależności od salonu

W zależności od salonu

Czy wolno robić zdjęcia? W zależności od salonu

Zazwyczaj po podpisaniu umowy

Jak długo trwa konsultacja? 30 min do 1,5 godziny 30 min do 1,5 godziny

Zobacz kolekcje najlepszych producentów